Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Makrome anahtarlık
#1
Makrome anahtarlık ipi kaç mm olmalı?
Makrome Anahtarlık için 2 mm Tek Burgulu, 3 mm Tek Burgulu, 2 mm 3 Bükümlü veya 3 mm 2 Bükümlü Pamuk Makrome ipleri kullanabilirsiniz. Makrome Yaprak Modeli için en uygun ip 3 mm Tek Burgulu iplerdir.

Makrome yaprak için hangi ip?
Tek burgulu pamuk ipleri, ritzz.net adresinden temin edebilirsiniz. Yaprağınızın büyüklüğüne ve kullanım alanına göre seçebileceğiniz ip kalınlıkları, 2 mm ile 16 mm arasında değişiyor. Pamuk makrome iplerinin çok farklı renk alternatifleri mevcut. Fotoğrafta gördüğünüz pamuk ip, 5 mm kalınlığında ve somon rengi.

Hangi makrome ipi?
Özellikle makrome perde ve runner için önerimiz 4 mm 3 bükümlü pamuk halat iplerdir. Bu ip türü yıkamaya daha dayanıklıdır. Perde, runner gibi makrome çalışmalarınızda 4 mm 3 bükümlü pamuk halat ip kullanabilirsiniz. Tek burgulu ipler yıkamada çabuk dağılabilir ve emeğinize yazık olabilir.

Makrome ip çeşitleri nelerdir?
Makrome iplerinin yapısını incelemek gerekirse; pamuklu, polipropilen, polyester gibi çeşitleri vardır. Sadece bu maddeden oluşmayıp karışımı da olabilir.

Makrome anahtarlık ipi kaç cm?
 ve Emzik Askıları için önereceğimiz ipler 2 mm, 3 mm Tek Burgulu String İpler ve 3 mm 2 Bükümlü Pamuk Halat İplerdir.

Makrome yaprak ipi kaç mm olmalı?
Genelde 3 mm makrome ipi kalınlığında ve 300-330 gr olan ipler olarak satılır.

Hangi makrome ipi ile ne yapılır?
Makrome İp Kalınlıkları 3 Milimetre ip ile aynı şekilde küçük dekoratif modeller yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak ; toka, bileklik, küpe , yaprak vs. Milimetresi düşük yani ince iplerle çalışırken çok fazla el işi yapmanıza neden olacaktır. İplerin ince olması , kalın iplere ayırdığınız süre ile bir olmayacaktır.

3 büküm makrome ipi ile ne yapılır? Makrome Anahtarlık
İpin kalınlığı 3 mm'dir. Bu ürünü özellikle makrome ürün yapımında, çanta, duvar süsü, supla gibi ürünlerin yapımında kullanabilirsiniz. % 100 Pamuktan üretilmiştir. 250 gram ağırlığındadır. Yaklaşık olarak 75 metre uzunluğundadır.

Makrome Anahtarlık ve Emzik Askıları için önereceğimiz ipler 2 mm, 3 mm Tek Burgulu String İpler ve 3 mm 2 Bükümlü Pamuk Halat İplerdir. 5 mm Tek Burgulu String İpler ile de çalışabilirsiniz fakat kullanacağınız kanca, halka veya klipsin ipi geçireceğiniz kısmının genişliğini göz önüne almanız gerekir.

Takı neden yapılır?
Takı yapımında genelde taşlar ,kehribar ve mercan, değerli metaller, boncuk benzeri malzemeler ve kabuklar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bileklik nasıl yapılır malzemeleri nelerdir?
Size öncelikle bileklik yapma setlerinden bahsetmek isterim. Neler lazım olabilir, tek tek alayım gibi dertlerden kurtarıyor sizi bu setler ve başlangıç için oldukça keyifli….Deriden Bileklik Yapımı

Deri ipler.
Düğme, metal bir süs malzemesi, eski bir rozet ya da broştan herhangi bir tanesi.

Bit boncuk ne işe yarar?
Takı yapımında kapamanın çelik tele veya ipe tutmasını sağlayan sabitleme yapan takı malzemesidir.

Takıyı ilk kim buldu?
İlk olarak toprak yüzeyinde bulunduğu tahmin edilen altından yapılmış obje ve mücevherler ilk olarak M.Ö 3000 yıllarında Güney Irak'ta bulunmuştur. M.Ö 2000 yıllarında da Peru civarında, ilk altının takı, süs ve ziynet eşyaları bulunmuştur.

Bileklik hangi iplerden yapılır?
Bileklik ve benzeri takılar için Makrome ipi kullanılıyor fakat burada sizin de gördüğünüz gibi ince Örgü ipi kullanılmış. Eğer Makrome tarzı ip kullanırsanız Bileklik dönme yapar ve kalın olur. Örgü ipi ile Bileklik nasıl örülür? burada güzel bir örneğini görebilirsiniz.

Şans Bilekliği hangi iple yapılır?
Şans bilekliği yapımı ile karşınızdayım. dantel ipiyle yapabileceğiniz çok kolay bir model oldu. umarım hoşunuza gider ve işinize yarar. bileklik yapımı.

Diger konulari da Makrome Anahtarlik, Makrome Anahtarlik, Makrome Anahtarlik, Makrome Anahtarlik inceleyin.
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)